Evet. Yabanmersini meyvesinin içeriğinde insüline benzer maddeler bulunmakta olup kan şekerini düşürür. Uzun ve düzgün kullanıldığında tedavi edici özelliği vardır. Kullanım şekli kanser hastalarının kullanım şekliyle aynı olmalıdır. Şeker hastaları bu kullanımların dışında yaprak çayını da mutlak kullanmalıdır.

Evet. Göz yorgunluğu, Miyopluk,Katarakt,Karasu (Glokom: Göz tansiyonu), Şeker hastalığından kaynaklanan görme bozuklukları (Diyabetik retinopati ), Gece körlüğü gibi rahatsızlıklarda oldukça etkili bir meyvedir.Tavukkarası (retinitis pigmentosa) hastalığının ilerlemesini yavaşlatıcı özelliğe sahiptir, Gece görüşünü arttırır, Göz kamaşmasını giderir, Retinayı güçlendirir. Göz damarlarına dayalı hastaları özellikle yabanmersini suyu veya şurubunu kullanmaları önerilmektedir.

Evet.
Varis,Basur (Hemoroid), Romatizmal ağrılar, Kan damarlarının tıkanması, Damar sertliği,Akciğer amfizemi, Zayıf kılcal damarların güçlendirilmesi, Artrit ( eklem iltihaplanması ) rahatsızlıkların tedavisinde, yardımcı faktördür.

Damarlar yollarına dayalı hastaların özellikle yabanmersini suyu veya şurubunu kullanmaları önerilmektedir.

Evet. Bulanmayı baskılayıcı, Mide kramplarını önleyici, Ülser önleyici olarak kullanılır. Yabanmersini suyu veya şurubunu kullanmaları önerilmektedir.

Evet. Yabanmersini doğal kan damarlarını açar , kan sayısını arttırır. Yabanmersini sperm sayısını artırdığı gibi sperm kalitesinde artırmaktadır. Ayrıca yabanmersini cinsel isteği de arttırmaktadır.

evet.

Özellikle yabanmersini suyu (Şurubu) klestrol ve karaciğer yağlanması üzerinde etkilidir.

Daha fazla sorunuz varsa lütfen buradan iletişime geçin